AKTUALITY‎ > ‎

Biskupské svěcení a uvedení J.E. biskupa Jana Vokála do úřadu v Hradci Králové

přidáno: 26. 4. 2011 4:02, autor: Petr Boháč   [ aktualizováno 26. 4. 2011 4:25 ]

Biskupské svěcení a uvedení J.E. biskupa Jana Vokála do úřadu v Hradci Králové

Dne 3. března 2011 jmenoval papež Benedikt XVI. Mons. Jana Vokála novým, v pořadí již 25. biskupem královéhradeckým. Na biskupa bude Mons. Jan Vokál vysvěcen 7. května 2011 v Římě, biskupského úřadu v Hradci Králové se ujme 14. května 2011. Přinášíme organizační informace k slavnostní intronizaci.

Mons. Jan Vokál, jmenovaný 25. biskup královéhradecký, přijme biskupské svěcení z rukou kardinála Tarcisia Bertoneho, SDB, vatikánského státního sekretáře, v sobotu 7. května 2011 v 16.30 hodin v bazilice sv. Petra ve Vatikánu (u oltáře Katedry).

Slavnostní intronizace, při níž se ujme úřadu diecézního biskupa, se uskuteční v sobotu 14. května 2011 v 15.00 hodin v katedrále Svatého Ducha v Hradci Králové. Všichni věřící jsou srdečně zváni k účasti na této historické události místní církve. Od 13.00 hodin je možné se zúčastnit modlitebního setkání v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Po skončení obřadu nový biskup pozdraví přítomné při veřejném přípitku na Velkém náměstí. Prosíme o modlitbu za celou diecézi a jejího nového pastýře.

Organizační informace:

Část katedrály bude z organizačních důvodů vyhrazena pozvaným hostům, část bude přístupná veřejnosti do naplnění kapacity (dle pokynů pořadatelů).
Bohoslužbu bude možné sledovat také na obrazovce před katedrálou a v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Bohoslužbu bude přenášet přímým přenosem televize Noe a radio Proglas.
Ministranti se shromáždí a na bohoslužbu připraví v kapli sv. Klimenta pod Bílou věží. Liturgické oblečení s sebou.
K parkování doporučujeme využít obvyklá místa (zdarma: Malšovice - fotbalový stadion, Orlické nábřeží - Biskupské gymnázium, vnitřní okruh - zimní stadion; placené: garáže Krajský úřad-Nový pivovar, ostatní zóny v centru města). Na Velkém náměstí budou místa vyhrazena zejména VIP hostům a imobilním osobám, ostatním není parkování garantováno.
K dispozici bude WC v Novém Adalbertinu (Velké nám. 32) či veřejné WC pod Bílou věží.
Organizační kontakt: 495 063 626, biskupstvi@diecezehk.cz.