AKTUALITY‎ > ‎

Český táta - učitel církve?

přidáno: 9. 4. 2016 15:34, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 9. 4. 2016 15:34 ]

Český táta - učitel církve?

Středa, 30.3.2016
Zamyšlení nad předáváním víry

Jan Rybář

Tatínek Jiří poučuje při mši své dítě: Teď, při tom, co říká pan farář, skočí Ježíšek do chlebíčka a do kalicha! Tatínek Ivan to říká jinak: Pán Ježíš přijímá při mši jako první z nás. O tom, co jsme dali na oltář totiž říká: „Je to moje! Vydávám to vám, je to pro vás! Vy mne potřebujete jako chléb!“ - Jsme ve večeřadle, ne na popravišti, proto Ježíšova krev je jiná, než byla tam: krev oslaveného Krista, sladká jak víno a průzračná jako jeho láska. TEĎ a ZDE se prolévá, ne na popravišti; a kdo ji okusí, odpouští se mu hříchy, protože poslouchá Krista a věří mu.

Jak daleko postoupil tatínek Ivan od židovských krvavých obětí za hříchy! Jak nás předběhl! Ježíš, vrcholně milující, je to jediné, co „zbylo“ z Golgoty. Kdyby se toho ujal teolog trochu jako Orko Vácha, nebo Teilhard...