AKTUALITY‎ > ‎

Jemný až plachý „pastor podzemí“ přijel s kytarou a s pokorou

přidáno: 3. 2. 2016 2:18, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 3. 2. 2016 2:20 ]

Jemný až plachý „pastor podzemí“ přijel s kytarou a s pokorouheryanJIČÍN –  K událostem závěrečných dnů loňského roku patřilo setkání se salesiánským řeholníkem a muzikantem, teologem a katolickým knězem Ladislavem Heryánem. Do Jičína  přijel na pozvání karmelitánského knihkupectví. „Je to zajímavý a oblíbený  člověk, který vůbec nevypadá jako duchovní. Miluje rockovou muziku, slouží bohoslužby na rockových festivalech. My tady zároveň chceme představit jeho novou knihu „Země bez obzoru“. Jsou to přepisy  rozhlasových rozhovorů s Ladislavem Heryánem, které do psané  podoby převedl redaktor Petr Vaďura,“ přiblížila Bohunka Korbelářová, vedoucí Karmelitánského knihkupectví U Ignáce v Jičíně.   Ta  také po úvodním hudebním vstupu „rockového“ kněze na setkání požádala,  zda by se mohl účastníkům besedy  představit: (zvuk)

00:00
00:00

 

Ladislav Heryán s pokorou a upřímností zrekapituloval svůj život, aby pak stejně pokorně a upřímně vedl hovory nad Biblí.  Účastníkům jičínské besedy mj. nastínil svou představu Boha a tuto kapitolu uzavřel vlastní  interpretací písně „Milost“ od své oblíbené kapely U2:  (zvuk)

00:00
00:00

 

„Náš národ se chová xenofobně. Zažil jsem, jaké je to být uprchlíkem a myslím si, že matkou všeho zla je neznalost,“ odpověděl na otázku Dobrých zpráv  s lehkým ostravským přízvukem salesiánský řeholník Ladislav Heryán:  (zvuk) 

00:00
00:00

 

„Lidskost a solidarita mají smysl,“ apeloval Ladislav Heryán  na závěr svého vyjádření k současné imigrační vlně a tuto kapitolu doplnil písní Johna Lennona a Paula McCartneyho „Let It Be“.(zvuk)

00:00
00:00

 

(vaw)

imgp2207
imgp2212
heryan