AKTUALITY‎ > ‎

J.Ex. Biskup Jan Vokál a J.Em. Dominik kardinál Duka požehná kapličku v Suchém Dole

přidáno: 7. 7. 2012 13:47, autor: Petr Boháč   [ aktualizováno 7. 7. 2012 13:47 ]

Kardinál Duka požehná kapličku v Suchém DolePražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP požehná 8. července 2012 v Suchém Dole na Náchodsku při mši svaté od 12.00 hodin kapli v Ticháčkově lese, která byla po požáru nově postavena. Slavnosti se zúčastní také královéhradecký biskup Jan Vokál.

Dřevěná kaplička v Ticháčkově lese, která byla dominantou obce a širokého okolí, byla úmyslně zapálena 8. července 2010. Suchodolští zastupitelé ještě v den požáru rozhodli o obnově stavby a vyhlásili veřejnou sbírku. Sbírka byla velmi úspěšný a stavba pokračovala rychle kupředu. Přesně po dvou letech od požáru, bude nová kaplička otevřena. Součástí slavnostního požehnání obnovené kapličky bude také dechová hudba, skotské dudy a bubny a skákací hrad pro děti.

Suchodolská kaplička v Ticháčkově lese byla postavena z darů poutníků v roce 1897 jako připomínka 23 mariánských zjevení v letech 1892 – 1895, které údajně měla tehdy čtrnáctiletá Kristina Ringlová. Suchý Důl se tak stal nakrátko poutním místem. V roce 1893 bylo započato se stavbou křížové cesty kolem lesa a tzv. růžencových schodů z kamene. Na místě nepatrné studánky byla vybudována nádrž na vodu s výklenkem. (http://suchydul.cz)Comments