AKTUALITY‎ > ‎

Katolická církev vyzývá k pátečním veřejným modlitbám v kancelářích

přidáno: 22. 9. 2012 16:04, autor: Farnost Josefov

Katolická církev vyzývá k pátečním veřejným modlitbám v kancelářích

Biskup vyzval miliony katolíků, aby si věřící první pátek v měsíci v 15 hodin udělali krátkou přestávku a pomodlili se, a tím veřejně projevili svou víru.

Biskup doporučuje, aby si katolíci na mobilních telefonech nastavili alarm, který jim připomene tento nový zvyk, jenž se má stát součástí propagace víry na pracovišti před církevním „Rokem víry“.

Tato zpráva přišla v týdnu, kdy právníci britské vlády odjeli k Evropskému soudu pro lidská práva hájit právo zaměstnavatelů zakázat nošení symbolů víry, jako je třeba křížek, na pracovišti.

Reverend Kieran Conry, biskup z Arundelu a Brightonu a předseda evangelizačního výboru církve v Anglii a Walesu, řekl, že tento plán navazuje na tradici zvláštních pátečních modliteb, která sahá až do 17. století.

„Rád bych vyzval všechny katolíky, a to zejména během Roku víry, aby si první pátek v měsíci v 15 hodin - pokud je to možné, nebo třeba o přestávce na oběd udělali chvilku na modlitby chval a díků,“ řekl.

„Ať už pracujete na čemkoli, pokud vám to povinnosti umožní, udělejte si přestávku, třeba zavřete oči, skloňte hlavu a v modlitbě a tichosti rozjímejte nad obětí, kterou Ježíš přinesl na kříži z lásky k vám a ke každému.

„Možná by bylo dobré nastavit si mobilní telefon, aby zazvonil ve 14:55 a připomněl vám, že je čas na přestávku k modlitbě.“

„Přesná slova modlitby nejsou tak důležitá jako právě to, abyste si udělali chvilku, kterou strávíte s Ježíšem. Nejen že si tak prohloubíte vztah s ním, ale tiše a přesvědčivě budete svědčit o své víře těm, kdo jsou kolem vás,“ dodal.

Vydáno: 17.09.2012 10:27, Zdroj: Daily Telegraph