AKTUALITY‎ > ‎

Nedožité jubileum varhaníka a skladatele Jiřího Strejce

přidáno: 11. 4. 2012 0:57, autor: Petr Boháč

Nedožité jubileum varhaníka a skladatele Jiřího Strejce

17. dubna 2012 by se dožil významného životního jubilea.

Dne 17. dubna 2012 by se dožil významného životního jubilea varhaník, hudební skladatel a dlouholetý ředitel kůru v katedrále Svatého Ducha v Hradci Králové, pan Jiří Strejc (*1932).

K jeho nedožitým 80. narozeninám se uskuteční dvě významné akce.

V neděli 22. 4. 2012 bude při hlavní mši sv. v katedrále sv. Ducha (v 9:30 hodin) provedena autorova mše Orbis factor, na které budou spolupracovat spojené sbory kostela Panny Marie a kostela Božského Srdce Páně v Hradci Králové a dále chrámové sbory z Pardubic a Vrchlabí.

Následovat bude Vzpomínkový koncert, pořádaný hradeckou Filharmonií a Společností přátel Jiřího Strejce dne 26. 4. 2012 v 17:00 a 19:30 hodin v Městské hudební síni v Hradci Králové. Zde vystoupí členové Pražského komorního sboru, varhaníci Václav Uhlíř, Petr Hostinský, barytonista Jakub Hrubý a členové Filharmonie Hradec Králové.