AKTUALITY‎ > ‎

přidáno: 27. 2. 2016 14:50, autor: Farnost Josefov

Na druhý pohled

Na druhý pohled: 5. díl: Slepá poslušnost
Rozhovory Marka O. Váchy s Karlem Satoriou.

Na druhý pohled

Kněz Marek O. Vácha se vrací na obrazovky televize Noe spolu s knězem Karlem Satoriou. Spolu navážou na úspěšný diskusní pořad Jde o život (2013-2014).V cyklu Na druhý pohled se budou věnovat náboženským pojmům a obratům, které v katolické církvi často a rádi používáme, ale jejichž smysl nemusí být vždy jasný.Např. „Milovat Boha“ nebo „Boží vůle“ - jak takové pojmy vnímat v praxi každodenního života? Marek Vácha s Karlem Satoriou se budou snažit pro diváka otevřít prostor pro jeho vlastní duchovní práci. Naznačí směr, jak se daným pojmem zabývat, jak s ním zacházet a co nám může do života přinést.Cílem pořadu je přispět ke srozumitelnosti církve. Věřící lidé by měli být schopni hovořit a přemýšlet o víře jasně a srozumitelně – a to nejen s nevěřícími, ale vlastně možná především se sebou samými.