AKTUALITY‎ > ‎

Zakončeme jubilejní diecézní rok společně, zve věřící biskup Jan Vokál

přidáno: 3. 11. 2014 5:42, autor: Farnost Josefov

30. 10. 2014

Zakončeme jubilejní diecézní rok společně, zve věřící biskup Jan VokálBiskup Jan Vokál zve věřící z celé Královéhradecké diecéze na hlavní pouť do katedrály Svatého Ducha. Jako pozvání vydal pastýřský vzkaz.

Biskup Vokál v něm píše, že v sobotu 22. listopadu se přítomní věřící shromáždí kolem hlavního chrámu diecéze, aby při mši svaté, která začne úderem jedenácté hodiny, slavnostně ukončili jubilejní rok 350. výročí založení diecéze a diecézní Rok povolání. "Je to příležitost v modlitbě prožít jednotu Božího lidu v našich krajích a skutečnost, že Krista následujeme jako celistvé společenství místní Církve," pokračuje Jan Vokál.

"Samotné pouti předchází modlitební novéna. Prosím Vás, abyste se k ní od čtvrtku 13. listopadu připojili. Kněží mají pro své farnosti k dispozici brožuru s meditacemi na každý den. Velmi si přeji, aby na této slavnosti měl podíl každý, kdo jen může. Ostatní prosím, aby se s námi spojili v modlitbě," píše v pastýřském vzkazu biskup Jan Vokál.

V den pouti bude v Hradci Králové připraven také doprovodný program pro všechny věkové skupiny v Novém Adalbertinu, na Velkém náměstí a v kostele Panny Marie.(peš)

Pastýřský vzkaz biskupa Jana Vokála k hlavní pouti do katedrály