28. 04. 2019 - 2. neděle velikonoční - cyklu C - Božího milosrdenství

přidáno: 9. 3. 2019 13:57, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 18. 5. 2019 15:34 ]

5. neděle velikonoční, cyklus C

19. 5. 2019

Ježíš povzbuzuje apoštoly: „Jak jsem já miloval vás, tak se navzájem milujte vy.“ V síle této Kristovy výzvy předložme Bohu své modlitby za církev i za celý svět:

1.   Prosme o požehnání a ochranu blížící se Noci kostelů a prosme o Boží milost pro všechny návštěvníky.

2.   Prosme o moudrost a Boží vedení v následujících volbách do Evropského parlamentu.

3.   Prosme za lidi, kteří jsou nespravedlivě vězněni, týráni a nemají naději na lepší život.

4.   Prosme za venkovská místa naší země, kde zakoušejí nedostatek lékařů, učitelů a dalších profesí.

5.   Prosme o odvahu k hledání řešení, jak nahradit agresivní formy zemědělství a nakládání s půdou.

6.   Prosme za sportovce, aby budovali kulturu vzájemného setkání, hájili lidskou důstojnost a nástroje bratrství.

7.   Prosme o odvahu vytrvat ve víře zvláště v obtížných životních situacích.

Milosrdný Bože, ty máš soucit se všemi svými tvory. Proměňuj srdce všech lidí, abychom tě všichni chválili a velebili. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.