13. 1. 2019 - 2. neděle v mezidobí cyklu C

přidáno: 19. 1. 2019 14:31, autor: Farnost Josefov

2. neděle v mezidobí, cyklus C

20. 1. 2019

Ježíš v Káně učinil první zázrak, zjevil tak svou slávu a jeho učedníci v něj uvěřili. Opřeme se vírou o Boží moc a předložme Bohu své modlitby:

1.   Prosme o ducha jednoty mezi všemi křesťanskými církvemi a sbory.

2.   Prosme o odvahu zastat se práva či svobody a prosme za ty, kteří svými pevnými postoji hájí tyto hodnoty.

3.   Prosme za pozitivní posun projektu společné Evropy a prosme za ochranu před vznikem nové vzájemné nevraživosti jednotlivých národů.

4.   Prosme za Janu a Martina připravující se na křest.

5.   Prosme o Boží požehnání pro světové setkání mládeže v Panamě probíhající tento týden.

6.   Prosme za naše zdravotnictví, řešení nedostatku odborníků a posun od lhostejnosti lidí vůči závažným nemocem.

7.   Prosme o darování nových duchovních darů našemu společenství.

Bože, ty kraluješ, ty řídíš národy podle práva. Prosíme tě, rozzáři svoji spásu jako pochodeň, aby všechny národy uviděly tvou spravedlnost a slávu. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.