NEDĚLE 1. 10. 2017 - 26. neděle v mezidobí, cyklus A

přidáno: 30. 9. 2017 14:44, autor: Farnost Josefov

26. neděle, cyklus A
1. 10. 2017

Svatý Pavel nás vybízí: „Nikdo z vás ať nehledí jenom na vlastní prospěch, ale i na prospěch druhých.“[1] S vědomím této apoštolovy výzvy se spojme v modlitbě:

1. Prosme o Boží pomoc se zachováním jednoty v církvi a ochranu před všemi formami rozkolů.[2]
2. Prosme o požehnání všem charitám, které nasazují síly ve prospěch potřebných.[3]
3. Prosme o Boží ochranu v blížících se volbách, aby vzniklá politická situace vedla k prospěchu naší země.[4]
4. Prosme o Boží pomoc při zastavení aktivit směřujících k válce, zvláště v oblasti Koreje, Iránu či Kurdistánu.[5]
5. Prosme o odvahu pro bohaté státy nerezignovat na podporu humanitárních projektů zvláště pro oblasti Afriky.[6]
6. Prosme za mladé lidi, o jejich naději, odvahu nasadit se pro dobro druhých a sílu být budoucí oporou naší země.
7. Prosme o ochranu před hašteřivostí či touhou po prázdné slávě.[7]

Bože, veď nás na přímluvu svatého Václava ve své pravdě a uč nás, neboť ty jsi náš Bůh a náš spasitel.[8] Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] 26. neděle v mezidobí – cyklus A 2. čtení.
[2] 26. neděle v mezidobí – cyklus A 2. čtení, Papež: Amoris laetitia je nutné číst celou – její morálka není pochybná, nýbrž tomistická. Velká církevní válka.
[3] Den Charity
[4] Průzkum Medianu: Vede ANO s 27 procenty, posiluje Okamura a Piráti.
[5] Zkouška íránské rakety podle Trumpa zpochybnila dohodu s Teheránem. America’s strategy for countering Iran makes no sense. Přes 90 procent iráckých Kurdů se vyslovilo pro nezávislost. Bagdád požaduje zrušení výsledků referenda. Severní Korea hrozí testem vodíkové bomby v Pacifiku.
[6] Great strides have been made against disease and poverty
[7] 26. neděle v mezidobí – cyklus A 2. čtení.
[8] 26. neděle v mezidobí – cyklus A žalm.