NEDĚLE 13. 05. 2018 - Nanebevstoupení Páně, cyklus B

přidáno: 12. 5. 2018 14:42, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 12. 5. 2018 14:43 ]

7. neděle velikonoční Nanebevstoupení Páně – cyklus B

13. 5. 2018

Svatý Jan vyzývá křesťany: „Když nás Bůh tak miloval, máme se i my navzájem milovat.“ Připojme se k modlitbám církve a buďme pozorní i k těm, kteří zakoušejí jakoukoli nouzi:

1.   Prosme o dary Ducha svatého pro církev, aby neztratila své poslání hlásat evangelium.

2.   Prosme o dary Ducha svatého pro světícího biskupa pražské arcidiecéze Zdenka Wasserbauera, který přijme v sobotu biskupské svěcení.

3.   Prosme za země, které sestavují novou vládu a potýkají se s politickou nestabilitou.

4.   Prosme za novináře a média, aby měli odvahu sdělovat pravdu a spoluvytvářet kulturu.

5.   Prosme o déšť pro naši zemi a ochranu před kritickým suchem.

6.   Prosme za nově pokřtěné děti – Vojtěcha Štveráka a Evu Lamer.

7.   Prosme pro naše společenství, které se pravidelně schází k modlitbám v tomto kostele Nanebevstoupení Páně o dar pravdivé lásky projevující se skutky.

Bože, posvěť nás pravdou, abychom byli skutečně tvými dětmi a dosáhli plnosti tvé radosti. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.