NEDĚLE 14. 01. 2018 - 2. neděle v mezidobí, cyklus B

přidáno: 13. 1. 2018 13:45, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 13. 1. 2018 13:48 ]

2. neděle v mezidobí, cyklus B
14. 1. 2018

Hospodin se k nám sklání a slyší naše volání.[1] Obraťme se k našemu Pánu a svěřme mu vše, co se kolem nás odehrává:

1. Prosme Ducha svatého o dar jednoty mezi všemi křesťanskými církvemi.[2]
2. Prosme o Boží pomoc, aby v naší zemi mohla vzniknout kvalitní vláda.[3]
3. Prosme o pomoc s prosazováním spravedlnosti v naší zemi.[4]
4. Prosme za občany zemí vedených představiteli, kteří přivedli státy k nedostatku potravin a nestabilitě, zvláště za státy Afriky a Venezuelu.[5]
5. Prosme za aktéry angažované v korejské krizi, aby nalezly správné a vhodné prostředky k prosazení míru.[6]
6. Prosme za lidi, kteří propadli smilstvu a svojí závislostí poškozují mnoho dalších lidí.[7]
7. Prosme za naše společenství, abychom nepřeslechli pozvání Krista k následování.[8]

Bože, ty jsi nám daroval mesiáše. Naplň naši naději a vyslyš naše prosby.[9] Skrze Krista, našeho Pána.
Amen.

[1] 2. neděle v mezidobí – cyklus B, Žalm 40.
[2] Texty pro Týden modliteb za jednotu křesťanů 2018.
[3] Jednání o důvěře vládě poslanci přesunuli na úterý. OLAF k Čapímu hnízdu: Zpráva hovoří o nepravdivých údajích.
[4] Vybudoval úspěšnou firmu, stát mu ale sebral pozemek, a přišel proto o stamiliony. Na odškodnění nemá nárok, rozhodl soud. Babišova vláda podpoří návrh komunistů na zdanění peněz pro církve.
[5] Venezuelská vláda nařídila snížit ceny potravin. Súdánci protestují proti zvyšování cen chleba. Joseph Kabila has ruled DRC for another unconstitutional year.
[6] Historické sbližování Korejí: Země obnoví vojenskou horkou linku. Čína kvůli severokorejským testům raket omezí vývoz ropy.
[7] 2. neděle v mezidobí – cyklus B, 2. čtení 1 Kor 6,13c-15a.17-20.
[8] 2. neděle v mezidobí – cyklus B, evangelium Jan 1,35-42.
[9] Srov. 2. neděle v mezidobí – cyklus B, evangelium Jan 1,35-42 a Žalm 40.