NEDĚLE 14. 10. 2018 - 28. v mezidobí, cyklus B

přidáno: 13. 10. 2018 16:09, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 13. 10. 2018 16:09 ]

28. neděle v mezidobí, cyklus B

14. 10. 2018

Člověk svými silami sebe ani svět nezachrání. Co je pro člověka nemožné, je ale možné pro našeho Pána. Proto se k němu s důvěrou obraťme:

1.   Prosme o jednotu církve proti Zlému, působícímu vzdálení od Boha a rozdělení křesťanského společenství.

2.   Prosme Pána o prozřetelnost pro světové politiky, aby svým jednáním neotevřeli cestu k velké ekonomické krizi.

3.   Prosme pokřtěného Jonáše Syrovátku a Miroslava Pištu a za Martina připravujícího se na svátosti.

4.   Prosme Boha o odvahu změnit současný životní styl tak, aby jeho důsledky nevedly ke zkáze přírody a nedostatku vláhy.

5.   Prosme nebeského Otce, aby vzbudil nová povolání k učitelství, ochotná nasadit se pro kvalitní vzdělávání a výchovu.

6.   Prosme Boha za ženy, které neumí řešit svoji životní situaci a zvažují potrat.

7.   Prosme Pána o odvahu vložit náš život do jeho rukou.

Bože, slituj se nad svými služebníky! Nasyť nás brzy svou slitovností, ať jásáme a radujeme se po celý život! Skrze Krista, našeho Pána. Amen.