NEDĚLE 17. 06. 2018 - 11. neděle v mezidobí, cyklus B

přidáno: 16. 6. 2018 16:16, autor: Farnost Josefov   [ Aktualizováno 18. 6. 2018 1:02 uživatelem Petr Boháč ]

11. neděle v mezidobí, cyklus B

17. 6. 2018

Každý, kdo se opírá o Boha, může čerpat z jeho požehnání. Proto se k němu s důvěrou obraťme a předložme mu naše modlitby:

1.  Prosme o dar důvěry v milujícího Boha pro všechny pochybující a hledající.

2.  Prosme Pána o pomoc s prosazením práva a poctivé správy veřejných věcí v naší zemi.

3.  Prosme za novomanžele Šárku a Josefa Chalupovy, za Lenku a Radka Kuchtovy, za v týdnu zemřelou Hanu Půrovou a nově pokřtěné děti: Matyáše Lejska, Davida Ježka, Martina Suchánka a Elišku Kuchtovou.

4.  Prosme za Severní Koreu, její obyvatele a zastavení všech podob ohrožení jadernými zbraněmi v této oblasti.

5.  Prosme o Boží pokoj a osvobození pro lidi, kteří zakusili nenávist, válku a pošlapání lidské důstojnosti.

6.  Prosme za Boží pomoc lidem a zvláště mladým, kteří se ocitli na pokraji nezvladatelné chudoby.

7.  Prosme za farní den a za požehnání pro aktivity našeho společenství, aby přinášely skutečný růst Božího království.

Bože, ty máš moc proměnit lidskou slabost v dobré dílo, které přináší plody. Vyslyš naše prosby a pomoz všem, kteří se k tobě s důvěrou utíkají. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.