NEDĚLE 17. 12. 2017 - 3. neděle adventní, cyklus B

přidáno: 16. 12. 2017 16:45, autor: Farnost Josefov

3. neděle adventní, cyklus B
17. 12. 2017

Bůh nám poslal svého Syna – pravé světlo, které osvěcuje každého člověka.[1] Vystavme s důvěrou jeho paprskům každý stín v životě našem i v životě všech lidí.

1. Prosme o požehnání pro všechny, kdo skrze betlémské světlo budou hledat Boží dotek.[2]
2. Prosme o ochranu naší země a prosme za novou vládu.[3]
3. Prosme o zachování míru a hospodářského rozvoje v Evropě.[4]
4. Prosme za Jeruzalém, aby se stal městem pokoje pro všechny národy a církve.[5]
5. Prosme o zlepšení životních podmínek lidí třetího světa, zvláště za Somálsko, Burundi či Etiopii.[6]
6. Prosme za děti a mladé lidi, kteří nezvládají tlak nároků a hroutí se pod nimi.[7]
7. Prosme, abychom po příkladu Jana Křtitele my sami vydávali pravdivé svědectví o Kristu tam, kde je toho třeba.[8]

Bože, tvé jméno je svaté a tvé milosrdenství trvá od pokolení do pokolení.[9] Prosvěcuj naše temnoty a doveď nás do záře tvé milující přítomnosti. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] 3. neděle adventní – cyklus B - evangelium.
[2] Římský biskup převzal Betlémské světlo.
[3] Seznam ministrů. Podívejte se, kdo je kdo v Babišově vládě. Klasický systém politických stran letos skončil, říká soudce Nejvyššího správního soudu Šimka.
[4] Mayová se na ranní schůzce v Bruselu dohodla s Junckerem na podobě hranice s Irskem. Kaczyński si uvědomil, že stav ekonomiky rozhodne příští parlamentní volby.
[5] Izrael čelí po Trumpově prohlášení nepokojům.
[6] Why Ethiopians are nostalgic for a murderous Marxist regime. Somalia discusses security transition plan. Liberia presidential runoff set for Dec 26.
[7] Průzkum: středoškoláci pod tlakem. Každý desátý užívá léky, hůře jsou na tom chlapci.
[8] 3. neděle adventní – cyklus B - evangelium Jan 1,6-8.19-28.
[9] 3. neděle adventní – cyklus B - mezizpěv Lk 1.