NEDĚLE 21. 10. 2018 - 29. v mezidobí, cyklus B

přidáno: 20. 10. 2018 16:13, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 20. 10. 2018 16:13 ]

29. neděle v mezidobí, cyklus B

21. 10. 2018

Přistupme s důvěrou k trůnu Boží milosti, abychom dosáhli milosrdenství a nalezli milost:

1.   Prosme o požehnání pro misionáře a jejich dílo.

2.   Prosme za křesťany východních církví, aby jejich víra nebyla určována politikou, ale společným vyznáním.

3.   Prosme o Boží ochranu pro politiky na místní i stání úrovni před pokušením zneužít moc nebo ji dávat najevo ostatním.

4.   Prosme za mladé lidi, kteří vyrostli za války, zvláště v Súdánu či Jemenu, prosme o proměnu těchto zubožených zemí.

5.   Prosme za ženy samoživitelky bojující s chudobou, vlastní slabostí a výčitkami.

6.   Prosme o déšť pro naši zemi.

7.   Prosme o odvahu pro naše společenství podílet se na hlásání evangelia a misiích.

Bože, celé tvoje dílo je správné a spolehlivé. Vyslyš naše prosby a naplň svět svojí milostí. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.