NEDĚLE 05. 06. 2016 - 10. Neděle v mezidobí

přidáno: 4. 6. 2016 15:05, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 4. 6. 2016 15:05 ]

10. neděle v mezidobí, cyklus C
5. 6. 2016

Prorok Eliáš úpěnlivě prosil Hospodina a on vyslyšel jeho naléhavou prosbu.[1] Proto se i my obraťme na našeho Pána a předložme mu své modlitby:

1. Prosme o odvahu k hlásání evangelia pro naše biskupy, kněze a katechety v naší zemi.[2]
2. Prosme o požehnání pro všechny návštěvníky i organizátory připravované Noci kostelů.[3]
3. Prosme o zastavení vlády fanatických radikálů v Sýrii, Iráku či Somálsku.[4]
4. Prosme o pomoc pro všechny lidi zasažené povodněmi.[5]
5. Prosme o ochranu před špatnými rozhodnutími pro země zmítané chudobou, špatným hospodařením a korupcí, zvláště za Venezuelu, Kongo a Súdán.[6]
6. Prosme o odvahu k solidaritě s osamělými starými lidmi.[7]
7. Prosme pro naše společenství o moudrou horlivost pro Kristovo evangelium.[8]

Bože, oslavujeme Tě, neboť jsi nás vysvobodil. Smiluj se nad námi a pomoz nám, abychom tě mohli chválit navěky.[9]
Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] 10. neděle v mezidobí – cyklus C 1. čtení
[2] 10. neděle v mezidobí – cyklus C 2. čtení.
[3] Noc kostelů proběhne 10. června.
[4] Do irácké Fallúdže vstoupili první vojáci, džihádisté kladou odpor. Radikálové z IS v Libyi ustupují k jejich baště v Syrtě.
[5] Paříž kvůli povodním zastavuje metro, v regionu platí stav katastrofy.
[6] Venezuela hledá řešení ekonomické krize, rýsuje se jednání vlády s opozicí. V srdci Afriky roste gigantická soustava přehrad. Postaví ji Číňané. Chudoba, boje a jaderná elektrárna. Čína chce v Súdánu spustit reaktor.
[7] Svatý otec k apoštolátu modlitby na červen: za solidaritu s osamělými starými lidmi.
[8] 10. neděle v mezidobí – cyklus C 2. čtení.
[9] 10. neděle v mezidobí – cyklus C Žalm.