NEDĚLE 06. 11. 2016 - 32. Neděle v mezidobí

přidáno: 5. 11. 2016 16:20, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 5. 11. 2016 16:21 ]

32. neděle v mezidobí, cyklus C
6. 11. 2016

Ježíš vysvětluje v evangeliu „…on přece není Bohem mrtvých, ale živých, neboť všichni žijí pro něho.“[1] Svěřme Bohu celý svět, aby žil pro Boha:

1. Prosme o nalezení cesty k jednotě mezi křesťany.[2]
2. Prosme o mír a novou perspektivu pro země sužované válkou Irák, Sýrii, ale také Jemen.[3]
3. Prosme za obyvatele Itálie postižené zemětřesením.[4]
4. Prosme o Boží pomoc pro voliče, kteří budou rozhodovat o dalším směřování Ameriky.[5]
5. Prosme o ochranu spravedlnosti a pravdy v naší zemi při ekonomickém a politickém rozhodování.[6]
6. Prosme za lidi bez domova a za ty, kteří nemají žádné hmotné či lidské zázemí.[7]
7. Modlete se za nás, abychom slovo Páně přijímali s úctou, a abychom byli osvobozeni od lidí zvrácených a zlých.[8]

Bože, ty nás miluješ a ve své dobrotě nám dáváš nepomíjející útěchu a radostnou naději. Vyslyš naše prosby, posiluj nás a chraň od zlého.[9] Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] 32. neděle v mezidobí – cyklus C, evangelium.
[2] Biskup Arborelius: mnoho protestantů pochopilo papežovu službu jednoty.
[3] Iráčtí vojáci vstoupili do Mosulu. Šéf ruské armády vyzval rebely, aby opustili Aleppo.
[4] Seismolog: Síla otřesů v Itálii byla překvapivá. Vybočuje ze 150 let měření.
[5] Clintonová si udržuje náskok i po další aféře s e-maily. V sázce je budoucnost USA i světa.
[6] Dalajlama ohrozil české zemědělce. Hermanův podraz zhoršil podmínky vývozu do Číny. Odvolejte ho, žádá Sobotku odborový svaz.
[7] Česká spevácka hviezda skončila na ulici. Bezdomovci: odchod na věčnost nikdo nečekal.
[8] 32. neděle v mezidobí – cyklus C, druhé čtení.
[9] 32. neděle v mezidobí – cyklus C, druhé čtení.