NEDĚLE 07. 03. 2016 - 4. neděle postní - cyklu C - bohoslužby, přímluvy

přidáno: 5. 3. 2016 16:16, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 5. 3. 2016 16:16 ]

4. neděle postní, cyklus C
6. 3. 2016

Bůh nás vysvobozuje ze všech našich obav[1]. Proto mu svěřme všechny, kteří jeho pomoc potřebují:

1. Prosme za církev, aby byla znamením milosrdného otce a neuvázla ve vlastní byrokracii.[2]
2. Prosme o podporu míru mezi válčícími stranami v Sýrii.[3]
3. Prosme o odvahu ke správnému řešení uprchlické krize.[4]
4. Děkujme Bohu za zlepšení ekonomické situace v naší zemi a prosme o pomoc zemím, kde bojují o základní podmínky k životu.[5]
5. Prosme o Boží pomoc neztratit historické povědomí o událostech nedávných dějin v naší zemi.[6]
6. Prosme o milost obrácení pro všechny, kteří Boha odmítají nebo před ním utíkají.[7]
7. Prosme za katechumeny, kteří budou letos o Velikonocích pokřtěni.[8]

Dobrý Otče, ty s láskou přijímáš ztracené syny. Dej nám svoji milost, abychom i my byli plni milosrdenství ke všem, kteří tě hledají[9], a sami tvé milosrdenství nalezli. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] 4. neděle postní – cyklus C, žalm.
[2] Srov. 4. neděle postní – cyklus C, evangelium. Svatý rok milosrdenství – Přiznání vlastní hříšnosti otevírá srdce Božímu milosrdenství.
[3] V západní Sýrii se zastavily boje. Začalo platit dohodnuté příměří.
[4] Ať si Němci uprchlíky vyzvednou už v Řecku. Svatý otec: Arabská invaze je pro Evropu výzva k sebepřekonání. Ve středu zemřel Mons. Pavel Kučera, který leta pomáhal v utečeneckém táboře v Zirndorfu.
[5] On the edge of disaster. Power to the powerless.
[6] Poslanci přejmenovali 17. listopad. Ostuda, zlobí se TOP 09 i ODS.
[7] Kontext dnešního evangelia 4. neděle postní – cyklus C.
[8] Tuto neděli probíhají druhá skrutinia.
[9] 4. neděle postní – cyklus C, evangelium.