NEDĚLE 15. 02. 2015 - 6. neděle v mezidobí - cyklu B - bohoslužby, přímluvy

přidáno: 14. 2. 2015 16:13, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 14. 2. 2015 16:14 ]

6. neděle v mezidobí, cyklus B
15. 2. 2015

Ježíš se dotkl nemocného a uzdravil ho[1]. S důvěrou položme před našeho Pána své prosby, aby se „dotkl“ nemocných míst našeho světa a uzdravil je:

1. Prosme o oživení eucharistické úcty v naší církvi.[2]
2. Prosme o moudrost a statečnost pro státníky, kteří mohou ovlivnit nové geopolitické směřování Ruska a Řecka, a prosme o ochranu před válkou.[3]
3. Prosme o mír pro Ukrajinu a prosme za všechny oběti současného konfliktu.[4]
4. Prosme o zastavení rostoucího sexuálního násilí na dětech.[5]
5. Prosme o záchranu základních hodnot rodiny.[6]
6. Prosme za nemocné, zvláště za ty, které nemoc vyloučila ze života společnosti.[7]
7. Prosme o požehnání pro kvalitní prožití začátku postní doby.[8]

Dobrý Otče, ty nás očišťuješ a uzdravuješ. Pomoz nám, ať všechno, co žijeme a děláme, konáme ke tvé oslavě[9]. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] Viz 6. neděle v mezidobí – cyklus B, evangelium.
[2] Připravujeme se na Národní eucharistický kongres. Více na http://nek2015.cz/.
[3] Řecko odmítlo návrhy Bruselu. Záchranný plán je pro něj nepřijatelný. Řecká vláda hledá pomoc v Rusku a Číně. Šok pro Evropu a USA: Řecko vystoupí z NATO. Rusku podle Putina nevyhovuje světový pořádek.
[4] Dohoda je na světě. Příměří začne v neděli, z Donbasu zmizí těžké zbraně. Německé zpravodajské služby: Obětí na Ukrajině už je 50 tisíc.
[5] Sexuální zneužívání dětí narůstá za ohromujícího mlčení a lhostejnosti. OSN: Islamisté prodávají zajaté děti do otroctví.
[6] Národní týden manželství 2015 . Slováci v referendu hlasovali o rodině. Kvůli nízké účasti je neplatné.
[7] Papež připomněl Světový den nemocných. Viz 6. neděle v mezidobí – cyklus B, 1. čtení.
[8] Ve středu začíná doba postní.
[9] Viz 6. neděle v mezidobí – cyklus B, evangelium a 2. čtení.