NEDĚLE 15. 5. 2016 - slavnost Seslání Ducha svatého - Boží Hod svatodušní - LETNICE

přidáno: 14. 5. 2016 15:26, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 14. 5. 2016 15:26 ]

Slavnost Seslání Ducha svatého, cyklus C
15. 5. 2013

V den Letnic se apoštolové modlili a byli naplněni Duchem svatým.[1] V moci Božího ducha svěřme Bohu své prosby:

1. Prosme o dary Ducha svatého pro církev a její představitele.[2]
2. Modleme se za jednotu mezi křesťany, zvláště s ohledem na blížící se výročí pětiset let vzniku západní reformace.[3]
3. Prosme o dar míru a pokoje pro všechna místa, kde se válčí, zvláště v Jižním Súdánu a v Sýrii.[4]
4. Připomínáme si sedmisté výročí narození Karla IV., děkujme za dar jeho života a prosme o požehnání správné spolupráci mezi církví, občanskou společností a státem.[5]
5. Prosme za lidi žijící na pokraji materiální chudoby.[6]
6. Prosme o ochranu svobody a demokracie v naší zemi.[7]
7. Prosme o novou sílu otevřeně hlásat evangelium.[8]

Nebeský Otče, ty jsi naplnil svůj slib a seslal jsi nám dar své lásky, Ducha svatého. Prosíme tě, chraň v nás tento dar, abychom hlásali tvé veliké skutky[9]. Neboť ty žiješ a vládneš na věky věků. Amen.

[1] Slavnost Seslání Ducha svatého – cyklus C, první čtení.
[2] Slavnost Seslání Ducha svatého – cyklus C, druhé čtení.
[3] Kardinál Koch: k výročí reformace patří veřejný úkon pokání.
[4] V jedné zemi světa se válčí ještě krvavěji než v Sýrii. V Jižním Súdánu hrozí hlad až 5,3 milionu lidí, kvůli válce přišli místní o úrodu. Slavnost Seslání Ducha svatého – cyklus C, evangelium.
[5] Bohoslužba k 700. výročí narození Karla IV. Chystají se oslavy výročí Karla IV.
[6] Každý desátý Čech je ohrožen chudobou. Čekání na Čechy nezkažené minulým režimem skončilo. Místo toho máme generaci Y.
[7] Větší blbost jsem dlouho neslyšel, prohlásil Jurečka o návrhu Šlechtové zestátnit Hrad. Češi si zaplatí cenzuru za internet. Zeman navrhuje zestátnit ČT.
[8] Slavnost Seslání Ducha svatého – cyklus C, první čtení a evangelium.
[9] Slavnost Seslání Ducha svatého – cyklus C, první čtení.