NEDĚLE 18. 1. 2015 - 2. neděle v mezidobí - cyklu B - bohoslužby, přímluvy

přidáno: 17. 1. 2015 15:15, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 17. 1. 2015 15:15 ]

2. neděle v mezidobí, cyklus B
18. 1. 2015

Nalézt Mesiáše je velikou radostí, která reaguje nejen na osobní situaci člověka, ale také na stav světa okolo nás. Svěřme našemu Pánu vše, co se kolem nás odehrává:

1. Prosme Ducha svatého o dar jednoty mezi všemi křesťanskými církvemi.[1]
2. Prosme o nová povolání následovat Krista[2], o charismata služby a dar odvahy pro nerozhodné.
3. Prosme o odvahu ke smíření, zvláště mezi obyvateli Srí Lanky a Libye.[3]
4. Prosme o pravdivost a úctu k názorům, postojům a náboženstvím uvnitř evropské demokracie.[4]
5. Prosme o požehnání pro evropskou ekonomiku a správná rozhodnutí vztahující se k volbám v Řecku.[5]
6. Prosme za obyvatele Evropy, kteří podlehli pocitům ohrožení a přiklánějí se k radikalismu.[6]
7. Prosme o světlo Ducha svatého, abychom nesli v úctě hodnotu lidského těla ve svém vlastním osobním životě.[7]

Bože, ty jsi nám daroval Mesiáše. Naplň naši naději a vyslyš naše volání.[8] Skrze Krista, našeho Pána.
Amen.

[1] Texty k Týdnu modliteb za jednotu křesťanů.
[2] Srov. 2. neděle v mezidobí, cyklus B – evangelium Jan 1,35-42.
[3] Návštěva papeže na Srí Lance… Poslední šancí pro libyjskou krizi jsou podle EU jednání v Ženevě.
[4] Halík: Říci NE teroristům neznamená říkat ANO karikaturám z Charlieho.
[5] Euro propadlo na jedenáctileté minimum vůči dolaru.
[6] Německá Pegida stupňuje protesty proti muslimům, šikují se ale i odpůrci hnutí.
[7] Srov. 2. neděle v mezidobí, cyklus B – 2. čtení 1 Kor 6,13c-15a.17-20.
[8] Srov. 2. neděle v mezidobí, cyklus B – evangelium Jan 1,35-42 a Žalm 40.