NEDĚLE 20. 09. 2015 - 25. neděle v mezidobí - cyklu B - bohoslužby, přímluvy

přidáno: 19. 9. 2015 15:16, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 19. 9. 2015 15:16 ]

25. neděle v mezidobí, cyklus B
20. 9. 2015

Ježíš nás zve, abychom sloužili i nejnepatrnějším ve světě[1]. Ve společenství s celou církví společně volejme:

1. Prosme o Boží pomoc pro připravovanou synodu o rodině.[2]
2. Prosme o odvahu nahlédnout pravdivě problematiku uprchlické krize a prosme o nalezení skutečné pomoci postiženým.[3]
3. Prosme o Boží pomoc s rostoucím jaderným ohrožením Korejského poloostrova.[4]
4. Prosme za postižené přírodními katastrofami především ve Spojených státech a Chile.[5]
5. Prosme o moudrost pro řecké voliče, kteří rozhodnou o dalším směřování své země.[6]
6. Prosme na přímluvu svaté Ludmily o Boží milost víry pro katechumeny a biřmovance, kteří se začínají připravovat na přijetí svátostí.
7. Prosme o Boží ochranu našeho společenství před pokrytectvím a honbou za vlastními žádostmi.[7]

Bože, děkujeme ti za tvoji blízkost. Zachraň nás pro své jméno a vyslyš naši modlitbu[8]. Vždyť ty žiješ a vládneš na věky věků. Amen.

[1] 25. neděle v mezidobí – cyklus B, evangelium.
[2] Papež: Rodina má zdomácnit svět, takový je Boží plán. Seznam účastníků biskupské synody o rodině.
[3] Skuteční samaritáni: Jordánsko pomáhá uprchlíkům víc než Německo. Hybášková: Díky nám uprchlíci zůstávají v Iráku. A nestojí to zase tak strašné peníze.
[4] Naše reaktory jedou naplno, oznámila KLDR. Chce odrážet americké hrozby.
[5] Před rozsáhlými požáry už musely ve Spojených státech uprchnout tisíce lidí. Tisíce obyvatel Chile tráví noc na ulici po silném zemětřesení. Zemřelo při něm 5 lidí.
[6] Kostas Tsivos: Řecko před volbami prožívá krizi v krizi.
[7] 25. neděle v mezidobí – cyklus B, druhé čtení.
[8] 25. neděle v mezidobí – cyklus B, Žalm 54,4.