NEDĚLE 20. 11. 2016 - Slavnost Ježíše Krista Krále

přidáno: 19. 11. 2016 16:25, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 19. 11. 2016 16:26 ]

Slavnost Ježíše Krista Krále – cyklus C
20. 11. 2016

V Kristu bylo všechno stvořeno a skrze něho usmířil Bůh se sebou všecko tvorstvo.[1] Proto mu svěřme své starosti:

1. Prosme o příchod Boží království do srdce každého člověka.[2]
2. Prosme za představitele církve, aby zůstávali věrni Ježíšovu duchu pokory, chudoby a služby bližním.
3. Prosme, aby v naší zemi zavládla moudrost, úcta k člověku a odvaha hájit pravdu a spravedlnost.[3]
4. Prosme o ukončení války v Iráku a Sýrii a obnovení běžného života v těchto zemích.[4]
5. Prosme za lidi žijící v útlaku, náboženské i politické nesvobodě, anebo sklíčené chudobou.[5]
6. Prosme o požehnání pro všechny, kdo se v našem společenství podílejí na šíření Božího království.

Bože, ty jsi rozhodl, aby se v Kristu usídlila veškerá plnost dokonalosti a jeho krví prolitou na kříži byl zjednán pokoj.[6] Skláníme se před tvou mocí a prosíme tě: vyslyš naše prosby a doveď nás až do plnosti života ve tvém království. Skrze Krista, našeho Pána! Amen.

[1] Slavnost Ježíše Krista Krále – cyklus C druhé čtení.
[2] modlitba Otčenáš.
[3] Oslavy 17. listopadu: Ve firmě se nehlasuje, varoval Pithart na Albertově - iDNES.cz
[4] V Mosulu zuří boje mezi islamisty a vládními silami. Obyvatelé se z města snaží utéct.
[5] Výroční zpráva papežské nadace Kirche in Not o náboženské svobodě. Brazilci protestují v Riu proti chystaným úsporám.
[6] Slavnost Ježíše Krista Krále – cyklus C druhé čtení.