NEDĚLE 21. 02. 2016 - 2. neděle postní - cyklu C - bohoslužby, přímluvy

přidáno: 20. 2. 2016 14:23, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 20. 2. 2016 15:00 ]

2. neděle postní, cyklus C
21. 2. 2016

Zakotveni pevně v Pánu a s vědomím jeho moci[1] předložme Bohu své prosby:

1. Prosme o Boží vedení pro připravované setkání nejvyšších zástupců pravoslavné církve.[2]
2. Prosme o Boží zásah vůči těm, kdo vytvářejí válku v Sýrii.[3]
3. Prosme za zachování míru v jihovýchodní Asii.[4]
4. Prosme o pomoc s ochranou a hledáním zdrojů pitné vody zvláště v oblastech, kde se do vod dostávají nebezpečné látky.[5]
5. Prosme za ochranu naší veřejnosti před lidmi, kteří cíleně vyvolávají napětí a nepokoje.[6]
6. Prosme za všechny nemocné, zvláště chřipkou.[7]
7. Prosme o řešení zvyšující se šikany učitelů.[8]
8. Prosme o dar víry pro katechumeny i ty, kdo prožívají duchovní krizi.

Bože, ty jsi naše světlo a spása, smiluj se nad námi a vyslyš naše prosby.[9] Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] 2. neděle postní – cyklus C, druhé čtení.
[2] Kirilla prý k setkání s papežem přiměla situace uvnitř pravoslaví.
[3] Nová fáze syrské války. Kurdové pomohli odříznout Aleppo, Turci hrozí. Mezinárodní skupina chce do týdne ukončit násilnosti v Sýrii.
[4] Sabotujete mír, zpražila Čína Američany kvůli plavbě v Jihočínském moři. Čistka v severokorejské armádě pokračuje, Kim nechal popravit generála. Korejský konflikt se stupňuje: Soul odpojil elektřinu a vodu zóně v Kesongu.
[5] Damned if you do. A watery time-bomb. Arsenic: A Growing Plague in the World's Drinking Water.
[6] Kampaň proti islámu a migraci vedená migrantem žijícím mezi muslimy.
[7] Česko se potýká s plošnou epidemií chřipky, nemocnice zakazují návštěvy.
[8] Střední škola v Malešicích potrestá za šikanu učitelky další žáky.
[9] 2. neděle postní – cyklus C, žalm.