NEDĚLE 21. 05. 2017 - 6. neděle velikonoční, cyklus A - BIŘMOVÁNÍ

přidáno: 20. 5. 2017 13:40, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 20. 5. 2017 13:41 ]

6. neděle velikonoční, cyklus A
21. 5. 2017

Tak jako v apoštolských dobách[1] i dnes Bůh chce konat mocné činy. Proto mu s důvěrou svěřme své modlitby.

1. Prosme o působení Ducha svatého, aby svět viděl velké Boží skutky a uvěřil evangeliu.[2]
2. Modleme se za vyřešení současné vládní krize a za šíření demokracie založené na pravdě, spravedlnosti, vzájemné úctě a zodpovědnosti.[3]
3. Prosme o ukončení bojů ve Středoafrické republice a teroru v Sýrii a Iráku.[4]
4. Prosme za politiky, kteří svým jednáním ohrožují vlastní země.[5]
5. Prosme o nalezení způsobu, jak ochránit kybernetickou křehkost moderních systémů.[6]
6. Prosme o schopnost společnosti odmítat eticky nepřijatelné zacházení s embryi a lidským tělem.[7]
7. Prosme o dary Ducha svatého pro 14 bratří a sester, kteří dnes navečer zde v kostele přijmou svátost biřmování.

Dobrý Bože, ty podivuhodně jednáš s lidmi. Neodmítej naše prosby a neodnímej nám svou lásku.[8] Neboť ty žiješ a vládneš na věky věků. Amen.

[1] Srov. 6. neděle velikonoční – cyklus A 1. čtení Sk 8,5-8.
[2] Srov. 6. neděle velikonoční – cyklus A 1. čtení Sk 8,5-8.14-17.
[3] ČBK: Vyzýváme k modlitbě za aktuální dění v naší zemi.
[4] Stovky mrtvých a lidé hledající útočiště na misijních stanicích. Víkendový útok křesťanské milice ve Středoafrické republice si vyžádal 115 mrtvých. Islámský stát soustřeďuje experty na chemické zbraně, plyn už používá v Mosulu.
Damašek popravuje desítky vězňů denně, podle snímků postavil ve věznici krematorium.
[5] Trump vyzradil Lavrovovi přísně tajnou informaci o Islámském státu, napsal deník. Hedvábná stezka je důkazem nové světové politiky Číny. Povede to k oslabení demokracie, tvrdí sinolog.
[6] Stopy vyděračského viru, který napadl počítače ve 150 zemích, vedou k hackerům Severní Koreje…
[7] Svatý otec: Žádný vědecký cíl neospravedlňuje ničení lidských embryí. Mám jít na výstavu lidských těl The Body exhibition?