NEDĚLE 22. 5. 2016 - slavnost Nejsvětější Trojice

přidáno: 21. 5. 2016 15:44, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 21. 5. 2016 15:44 ]

Slavnost Nejsvětější Trojice, cyklus C
22. 5. 2016

Protože je nám Boží láska vylita do srdce skrze Ducha svatého, naše naděje neklame.[1] V jeho moci se můžeme obracet k nebeskému Otci a předložit mu všechny své prosby:

1. Prosme za představitele náboženství, aby odmítli falešné ideologické interpretace víry sloužící nesvobodě a násilí.[2]
2. Prosme o nalezení spravedlivého uspořádání Blízkého východu a zamezení dalších náboženských či etnických konfliktů.[3]
3. Prosme o Boží pomoc při zastavení agrese radikálních skupin jako je Boko Haram.[4]
4. Prosme za země zatížené suchem, zvláště za Indii a Jižní Afriku.[5]
5. Prosme o zastavení nebezpečných epidemií, zvláště žluté zimnice.[6]
6. Prosme o rozvinutí daru Boží lásky, která je nám vylita do srdce skrze Ducha svatého.[7]

Nebeský Otče, ty jsi nám skrze svého Syna odhalil tajemství svého vnitřního života. Sešli nám svého Ducha svatého, abychom byli uvedeni do celé pravdy.[8] Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] Slavnost Nejsvětější trojice – cyklus C, druhé čtení.
[2] Mons. Auza na půdě OSN: Terorismus si přivlastňuje náboženství. Xenofobní, protiněmecké, nacionalistické. Židovské obce kritizují vystoupení při tryzně v Terezíně. Turecko pokračuje v zabavování kostelů.
[3] Uplynulo sto let od rozparcelování Blízkého východu. The Arab world: The clash within a civilisation.
[4] Nigerijská armáda je v boji proti Boko Haram úspěšná. V Nigérii se po dvou letech našla první z 270 školaček unesených Boko Haram.
[5] Indie plánuje propojit všechny řeky v zemi, chce tak bojovat proti katastrofálnímu suchu. Rekordní půlrok: Také duben byl celosvětově nejteplejším měsícem od roku 1880. V jihoafrických zemích má 31,5 milionu lidí kvůli suchu nedostatek jídla.
[6] V Angole od prosince zemřelo 178 lidí na žlutou zimnici.
[7] Slavnost Nejsvětější trojice – cyklus C, druhé čtení.
[8] Slavnost Nejsvětější trojice – cyklus C, evangelium.