NEDĚLE 23. 10. 2016 - 30. Neděle v mezidobí

přidáno: 22. 10. 2016 15:04, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 22. 10. 2016 15:05 ]

30. neděle v mezidobí, cyklus C
23. 10. 2016

Pokorně prosící celník dosáhl vyslyšení[1]. S pokorou a upřímností předstupme před Boha se svými modlitbami:

1. Prosme za církev, aby v síle Ducha svatého vycházela ke všem národům a vedla je skrze svou službu ke Kristu.[2]
2. Prosme o požehnání pro katechetický kongres a dary Ducha svatého pro katechety.[3]
3. Prosme za politickou scénu naší země, aby dokázala chránit základní principy svobodného světa.[4]
4. Prosme o mír pro Ukrajinu, Jemen a Lybii.[5]
5. Prosme o Boží pomoc pro Haiti poškozené hurikánem.[6]
6. Prosme o Boží pomoc s řešením válečného konfliktu v Allepu a Mosulu a s pozitivním poválečným vývojem v těchto oblastech.[7]
7. Prosme o spásu pro naše blízké, kteří nás předešli na věčnost.[8]
8. Prosme o dar naděje pro naše společenství.[9]

Bože, ty jsi blízko všem, kdo mají zkroušené srdce.[10] Zachraň nás a doveď do plnosti svého království. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] 30. neděle v mezidobí – cyklus C, evangelium.
[2] Poselství papeže Františka ke Světovému dni misií 2016.
[3] Přihlašování na X. celostátní katechetický kongres 27.–29. 10. 2016 v Třešti.
[4] Je to hra o páteř naší země. Čínští komunisté si mě nekoupí...
[5] Čtveřice lídrů probere, jak zachránit minské dohody. Porošenko: Proruští povstalci v Donbasu mají větší tankovou sílu než Německo. The West should help Saudi Arabia limit its war in Yemen... Neúspěšný pokus o puč v Libyi.
[6] Haiti potřebuje rychlou humanitární pomoc. V zemi se po hurikánu začala šířit cholera.
[7] Postupujeme na Mosul mnohem rychleji. Rusové přerušili nálety na Aleppo. Břetislav Tureček: Případná porážka IS v Mosulu nic neřeší.
[8] Blíží se Památka věrných zemřelých.
[9] 30. neděle v mezidobí – cyklus C, druhé čtení.
[10] 30. neděle v mezidobí – cyklus C, Žalm 34.