NEDĚLE 23. 3. 2014 - 3. neděle postní - cyklu A - bohoslužby a přímluvy

přidáno: 21. 3. 2014 5:48, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 21. 3. 2014 5:48 ]

3. neděle, cyklus A
23. 3. 2014

Bůh nám dokazuje svou lásku tím, že Kristus umřel za nás, když jsme ještě byli hříšníky[1]. Proto mu svěřme s důvěrou své modlitby:

1. Prosme o dar deště především pro Brazílii, ale také ostatní země trpící suchem.[2]
2. Prosme o záchranu Ukrajiny před násilím, nacionalismem a vojenskou expanzí.[3]
3. Prosme o zastavení militantních praktik popírajících lidská práva především v oblastech Iráku a dalších zemí Blízkého Východu.[4]
4. Prosme o ochranu před chybnými rozhodnutími v oblasti ekonomiky naší země[5].
5. Prosme o Boží pomoc pro všechny, kdo v naší zemi usilují o spravedlnost a právo.[6]
6. Prosme o nalezení správného evangelijního přístupu církve ke složitým otázkám kolem rozvodů.[7]
7. Prosme za katechumeny, aby byli očištěni od zla a nalezli Boží pramen života[8].

Bože, ty jsi skála naší spásy[9]. Zachraň nás a doveď do plnosti života. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] Srov. 3. neděle postní, 2. čtení Řím 5,6.
[2] Viz Sucho v Brazílii a USA přináší značné komplikace.
[3] Nacionalističtí poslanci zmlátili ředitele ukrajinské televize a donutili ho rezignovat.
[4] Irák zasáhla vlna násilí. Džihádisté v Sýrii hromadně popravují, armáda zase ve velkém bombarduje.
[5] Zrušení poplatků byla chyba. Penze se zvýší, paušály sníží...
[6] Vymáhací dopisy seniorům rozesílá firma patřící mezi známé „šmejdy“ z předváděcích akcí odírající důchodce.
[7] Kardinál Caffarra kritizuje návrhy kard. Kaspera k řešení situace rozvedených.
[8] 3. neděle postní – modlitba prvních skrutinií.
[9] Srov. 3. neděle postní, Žalm 95.