NEDĚLE 24. 8. 2014 - 21. neděle v mezidobí - cyklu A - bohoslužby, přímluvy a přihlášky na náboženství

přidáno: 23. 8. 2014 14:57, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 23. 8. 2014 15:03 ]

Přihlášky do náboženství ZDE: soubor ke stažení je pak dole.

21. neděle, cyklus A
24. 8. 2014

Ježíš pověřuje Petra, aby vedl církev. Jeho slova jsou zaslíbením ochrany a pomoci. S důvěrou v jeho slova společně volejme:

1. Prosme o Boží pomoc pro Svatého otce a jeho úřad, aby byl pevnou skálou a kvalitní oporou církve.[1]
2. Prosme o pokoj a spravedlnost pro Korejský poloostrov.[2]
3. Prosme o mír pro Ukrajinu a Boží pomoc pro jednání mezi Ukrajinou a Ruskem.[3]
4. Prosme o zmaření všech pokusů zničit dobro terorismem zvláště na Blízkém Východě.[4]
5. Prosme o Boží pomoc pro všechny, kteří vedou naši zemi a naše kraje.[5]
6. Prosme o požehnání pro Národní pouť rodin do Žďáru nad Sázavou.[6]
7. Prosme o ochranu dětí i dospělých, kteří se budou vracet z prázdnin a dovolených.
8. Prosme o milost poznání pro lidi s pokroucenou představu Boha, kteří se ho bojí, kteří mu nevěří nebo mu nedůvěřují.[7]

Bože, děkujeme ti za tvoji dobrotu a věrnost. Prosíme tě, shlédni na nás a neopouštěj dílo svých rukou.[8] Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] Srov. liturgie 21. neděle v mezidobí evangelium Mt 16,13-20.
[2] Předseda korejského episkopátu a filipínský kardinál o návštěvě Františka v Jižní Koreji.
[3] Příští týden by se měli poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny. Do obklíčeného Luhansku vjela kolona údajně až 150 bojových vozidel. Útok na konvoj s uprchlíky na východě Ukrajiny zabil údajně desítky lidí.
[4] Zahraničí Hledání vraha. Novináře Foleyho mohl zabít "John" z Londýna Islámský stát vyhrožuje Američanům: Utopíme vás v krvi ...
[5] Srov. liturgie 21. neděle v mezidobí 1. čtení Iz 22,21-22.
[6] Přijeďte na Národní pouť rodin.
[7] Srov. liturgie 21. neděle v mezidobí 2. čtení Řím 11,33-36.
[8] Srov. liturgie 21. neděle v mezidobí Ž 138.