NEDĚLE 26. 1. 2014 - 3. neděle v mezidobí cyklu A - bohoslužby a přímluvy

přidáno: 25. 1. 2014 15:38, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 25. 1. 2014 15:38 ]

3. neděle, cyklus A
26. 1. 2014

Ježíš procházel zemí, učil a uzdravoval. Věříme, že i dnes jedná a vede ke spáse. Proto mu přednesme své prosby:

1. Prosme o jednotu křesťanů a odstranění vzájemných roztržek mezi církvemi, ale i členy farností.[1]
2. Prosme o proměnu Ukrajiny v bezpečnou demokratickou zemi a prosme o ochranu celého regionu před nezvladatelným násilím.[2]
3. Prosme o mírové řešení války v Sýrii a o Boží proměnu smyšlení vedoucích představitelů vlády, opozice i dodavatelů zbraní.[3]
4. Prosme o vyřešení válečného napětí ve Středoafrické republice a prosme za české misionáře, kteří zde působí.[4]
5. Prosme o proměnu atmosféry, která posouvá hranice úcty k životu a jedinečnosti mužů a žen.[5]
6. Prosme o nová povolání ke kněžství a k hlásání evangelia.[6]
7. Prosme o odstranění složitých životních břemen, která dopadla na naše blízké.[7]

Bože, ty jsi naše světlo a naše spása. Staň se záštitou našeho života[8] a doveď nás do svého království. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] Viz 3. neděli v mezidobí, 2. čtení 1 Kor 1,10; Sešijme opět Kristovu suknici, vyzývá kardinál Kurt Koch.
[2] Protivládní protesty v Kyjevě pokračují. Zraněných přibývá, jsou i první mrtví. Jednání opozice s Janukovyčem dohodu nepřineslo, v Kyjevě opět rostou barikády.
[3] Papežův apel na účastníky konference o Sýrii. Ženevská konference o Sýrii se hroutí, opozice s vládou nebude jednat.
[4] Do Středoafrické republiky míří vojáci z Evropy. Nová prezidentka je nadějí.
[5] Petrův nástupce se připojil k Pochodu pro život v USA. Francouzští katolíci píší papeži.
[6] Viz 3. neděli v mezidobí, evangelium Mt 4,19.
[7] Srov. 3. neděle v mezidobí Iz 8,23b – 9,3.
[8] Srov. 3. neděle v mezidobí Ž 27.