NEDĚLE 26. 4. 2015 - 4. Neděle velikonoční - cyklu B - bohoslužby, přímluvy

přidáno: 25. 4. 2015 15:17, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 25. 4. 2015 15:17 ]

4. neděle velikonoční, cyklus B
29. 4. 2012

Dobrý pastýř Kristus dal za nás svůj život[1]. Proto mu s důvěrou předložme své prosby:

1. Prosme o požehnání pro Svatého otce.[2]
2. Prosme za nové kněze a prosme za mladé lidi, kteří nemají dost odvahy k rozhodnutí se pro Krista.[3]
3. Prosme o Boží pomoc pro řešení mohutné vlny uprchlíků z Afriky.[4]
4. Prosme o nalezení východiska z kritické ekonomické situace v Řecku.[5]
5. Prosme o Boží pomoc s navrácení hodnoty a vážnosti manželství.[6]
6. Prosme za maturanty a všechny, kteří se připravují na zkoušky.[7]
7. Prosme o pomoc pro katechety dětí i dospělých, aby jejich výuka stála na zdravé víře.[8]

Bože, tys nám dopřál stát se tvými dětmi[9] a my tě smíme nazývat Otcem. Vyslyš naše prosby a doveď nás do plnosti svého pokoje. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] 4. neděle velikonoční – cyklus B evangelium
[2] 23. dubna má Svatý otec svátek.
[3] Dnes si církev připomíná „neděli Dobrého pastýře“ – den modliteb za nová duchovní povolání. Přijetí Božího povolání učiní váš život radostnějším, píše papež
[4] Nejvíce uprchlíků přichází do Evropy z Libye. Každý měsíc jich stovky zemřou.
Byznys z pašování lidí přes Libyi.
[5] Řecku "urgentně dochází hotovost". Pošlete nám své miliardy, přikázalo místním samosprávám...
[6] Papež: Musíme navrátit vážnost manželství a rodině!
[7] Maturitní zkoušky 2015, Mladí chtějí na gymnázia, do učení se nehrnou. Řemeslo ztratilo prestiž, říká psycholožka.
[8] 4. neděle velikonoční – cyklus B 1. čtení
[9] 4. neděle velikonoční – cyklus B 2. čtení