NEDĚLE 27. 4. 2014 - 2. neděle velikonoční - cyklu A - bohoslužby a přímluvy

přidáno: 26. 4. 2014 14:58, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 26. 4. 2014 14:58 ]

2. neděle velikonoční, cyklus A
27. 4. 2014

Protože máme víru, chrání nás Boží moc a vede ke spáse[1]. V síle této víry se obraťme k našemu Pánu a prosme ho.

1. Prosme o pravé bratrské společenství pro naši církev.[2]
2. Prosme o zastavení útoků na křesťany zvláště v muslimském světě.[3]
3. Prosme o změnu smýšlení mocných, kteří stojí za válkou v Sýrii, a záchranu devíti milionů uprchlíků.[4]
4. Prosme o pokojné řešení napětí ve Venezuele[5], v chudinských čtvrtích Brazílie[6], na Ukrajině[7] a v Jižním Súdánu[8].
5. Prosme za naše politiky, aby budovali politickou kulturu směřující k rozvoji celé společnosti.[9]
6. Prosme o požehnání skautům a všem, kteří připravují programy pro děti a mládež.[10]
7. Prosme o Boží milosrdenství pro ty, kdo ztratili naději a utápějí se v hříchu a slabosti.[11]

Bože, tvé milosrdenství trvá navěky[12]. Naplň naše srdce radostí ze záchrany a doveď nás do plnosti své slávy. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] 2. neděle velikonoční 2. čtení 1 P 1,5
[2] Srov. 2. neděle velikonoční 1. čtení Sk 2,42-47
[3] Izraelský představitel v OSN: křesťané jsou pronásledováni jako kdysi Židé.
[4] Devět milionů Syřanů je na útěku. Jejich situace je často bezvýchodná. Řehoř III. Laham: V Sýrii nejde o občanskou válku, ale o organizovaný zločin; Brutálnost teroristů v Sýrii nezná meze. Papež žehnal Urbi et Orbi.
[5] Venezuela se opět bouří proti prezidentu Madurovi. Zemřelo již přes 40 lidí.
[6] V Rio de Janeiru se stupňují konflikty mezi policií a obyvateli chudinských čtvrtí.
[7] Lavrov: Pokud budou napadeni Rusové na Ukrajině, odpovíme stejně jako v Gruzii.
[8] Stovky lidí v Jižním Súdánu se staly oběťmi masových etnických vražd.
[9] Karlovarský hejtman a poslanec Novotný si nechá obě funkce.
[10] 24.4. sv. Jiří, patron skautů. Skaut, odbojář proti nacismu i komunismu, vězeň, útěkář... Plk. Dalimil Matus.
[11] 2. neděle velikonoční – neděle Dobrého pastýře.
[12] 2. neděle velikonoční Ž 118