NEDĚLE 28. 05. 2017 - 7. neděle velikonoční, cyklus A - Farní pouť Nanebevstoupení Páně

přidáno: 27. 5. 2017 14:31, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 27. 5. 2017 14:32 ]

7. neděle velikonoční, cyklus A
28. 5. 2017

Apoštolové společně s Ježíšovou matkou setrvávali v modlitbě a vyprošovali si dar Ducha svatého.[1] Spojme se v modlitbě podobně i my:

1. Prosme o dary Ducha svatého k rozlišení Boží vůle o konkrétní cestě církve, zvláště v Číně.[2]
2. Prosme o zastavení všech zločinů proti lidskosti, ať se odehrávají na dětech, ženách či v podobě terorismu.[3]
3. Prosme, aby Bůh zmařil všechny plány Zla zaměřené na podkopání míru a bezpečí ve světě.[4]
4. Prosme za lidi, kteří utíkají před válkou či extrémními klimatickými podmínkami.[5]
5. Prosme o vítězství pravdy a spravedlnosti, které jsou často zatemňovány a maskovány v politice i v závažných kauzách.[6]
6. Prosme o nalezení kvalitních nabídek vzdělání a práce mladým lidem nemajícím perspektivu uplatnění.[7]
7. Prosme o dary Ducha svatého pro naše společenství i celou naši diecézi.

Bože, ty jsi naše světlo a naše spása, ty jsi záštita našeho života. Daruj nám svého Ducha, abychom směli přebývat v tvém domě a požívat tvé něhy.[8] Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] 7. neděle velikonoční – cyklus A 1. čtení Sk 1,12-14.
[2] Papež: 24. května se duchovně spojíme s katolíky v Číně.
[3] Sebevražedný útok na koncertu pro náctileté v Manchesteru: 22 mrtvých včetně dětí. Útočník z Manchesteru: mladík plný hněvu. Teroristé zakládají buňky v zemích bývalého Sovětského svazu, oznámila ruská tajná služba. Při bombových útocích v Iráku zahynulo téměř 40 lidí.
[4] KLDR potvrdila "úspěšný" test rakety. Experti dohlížející na sankce proti KLDR jsou terčem hackerů. Írán bude své rakety testovat dál a nikoho se ptát nebude, řekl Rúhání. V Německu rozbili rozsáhlou zločineckou síť, má jít o chapadlo evropské mafie. Západ hledá, jak zastavit teror. NATO i EU mají omezené možnosti a státy zase nechtějí sdílet důležité informace.
[5] Angola feels pressure of DR Congo refugees. JAR vyhlásila stav přírodní katastrofy.
[6] Jste zkorumpovaná pakáž! Kajínek se po 23 letech dočkal milosti.
[7] EU bojuje proti terorismu v afrických slumech. Mladé lidi bez vyhlídek vzdělá, nebudou pak kořistí pro radikály
[8] 7. neděle velikonoční – cyklus A Žalm 27.