NEDĚLE 29. 3. 2015 - Květná neděle - cyklu B - bohoslužby, přímluvy

přidáno: 28. 3. 2015 15:52, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 28. 3. 2015 15:53 ]

Květná neděle, cyklus B
29. 3. 2015

Ježíš vstoupil do Jeruzaléma, aby Velikonoce proměnil v okamžik záchrany každého člověka. Proto s důvěrou předložme Bohu své prosby:

1. Prosme za katechumeny, aby se pro ně nastávající Velikonoce staly okamžikem plného přijetí vzkříšeného Krista, vítěze nad smrtí a temnotou.
2. Prosme o dar víry a odvahy odevzdat svůj život Kristu pro mladé lidi ve společenství církve.[1]
3. Prosme za Nigérii po parlamentních a prezidentských volbách, za řešení jejích vnitřních problémů a za odvrácení terorismu.[2]
4. Prosme za mír v muslimském světě.[3]
5. Prosme za Rusko, aby se stalo zemí, ve které vládne Boží pokoj a milosrdenství.[4]
6. Modleme se za ty, kteří jsou ohroženi svými dluhy a stávají se obětí podvodníků.[5]
7. Prosme o dobré počasí pro úrodu a za země, kde sucho nebo záplavy ohrožují obyvatele.[6]
8. Prosme o požehnání a pomoc pro všechny, kdo se v našem společenství podílejí na přípravách oslavy Velikonoc.

Nebeský Otče, skláníme se před pokorou tvého Syna, který přijal kříž a položil za nás život. Pro jeho poslušnost[7] vyslyš naše prosby a zahrň nás svým milosrdenstvím. Neboť ty žiješ a kraluješ na věky věků. Amen.

[1] Světový den mládeže v pražské arcidiecézi.
[2] Nigerijský prezident slibuje před volbami: Boko Haram porazíme do třiceti dní. Islamisté z Boko Haram unesli v Nigérii stovky žen a dětí. 50 už zabili.
[3] Jemen žádá státy Perského zálivu o vojenský zásah proti povstalcům spojeným Íránem.
[4] Kreml vyhlásil permanentní válku. Rusko musí zväčšiť svoju silu, vyhlásil Putin.
[5] Rozmáhá se odírání dlužníků, trestejme to. Návrh projedná vláda.
[6] Chile devastují záplavy. Bez elektřiny a pitné vody jsou desítky tisíc lidí. Světový den vody slaví Brazílie s obavami, zemi trápí rekordní sucho.
[7] Květná neděle – cyklus B - druhé čtení Flp 2,6-11