NEDĚLE 31. 01. 2016 - 4. neděle v mezidobí - cyklu C - bohoslužby, přímluvy

přidáno: 30. 1. 2016 15:20, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 30. 1. 2016 15:20 ]

4. neděle v mezidobí, cyklus C
31. 1. 2016

Svatý Pavel píše: „Láska má zármutek, když se dělá něco špatného, ale raduje se, když lidé žijí podle pravdy.“[1] Proto zaměřme svůj pohled na bolestivá místa světa a společně volejme k Bohu:

1. Prosme o nová povolání ke kněžství.[2]
2. Prosme za představitele všech náboženství, aby dokázali vytvářet duchovní atmosféru tolerance a úcty k člověku.[3]
3. Prosme o nalezení skutečných řešení pro lidi trpící důsledky války v Sýrii a Iráku.[4]
4. Prosme za odpovědnost pro komunální politiky a ochotu řešit skutečné problémy obcí.[5]
5. Prosme o dostatek pracovních míst, zvláště pro mladé lidi.[6]
6. Prosme o ochranu před vážnými epidemiemi chřipky a nemoci Zika.[7]
7. Prosme o dar skutečné lásky k Bohu a bližním pro každého z nás.[8]

Dobrý Bože, ty jsi naše skála a tvrz. Ve své spravedlnosti k nám nakloň svůj sluch a zachraň nás.[9] Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] 4. neděle v mezidobí – cyklus C, první čtení. Fabrice Hadjadj: znovu objevit mužnost v hlásání evangelia.
[2] Severní Koreu znovu trápí hladomor.
[3] Islámští učenci sepsali listinu práv pro menšinová náboženská společenství.
[4] Do Česka dorazily první dvě rodiny iráckých křesťanů. Z Evropy mizí důvěra ve společné řešení migrace. Chybí jednota, tvrdí Němci a bojí se zániku Schengenu.
[5] Krnáčová dostala vysvědčení. Od TOP 09 za pět, od Pirátů jednička za trafiky v dozorčích radách. Hájovna nemusí být na odpis, reaguje Hradec na velkou vlnu protestů.
[6] Young, gifted and held back. 31. 1. si církev připomíná sv. Dona Bosca.
[7] Česko je na prahu chřipkové epidemie. Virus zika poškozující mozky novorozeňat se rychle šíří.
[8] 4. neděle v mezidobí – cyklus C, druhé čtení.
[9] 4. neděle v mezidobí – cyklus C, Žalm.