NEDĚLE 5. 10. 2014 - 27. neděle v mezidobí - cyklu A - bohoslužby, přímluvy

přidáno: 4. 10. 2014 14:28, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 4. 10. 2014 14:32 ]

27. neděle v mezidobí, cyklus A
5. 10. 2014

Svatý Pavel nás vybízí, abychom o nic neměli starost, ale ve všem předkládali Bohu své potřeby v modlitbě a prosbě s děkováním[1]:

1. Prosme o dary Ducha svatého pro všechny účastníky začínající římské Synody o rodině.[2]
2. Prosme o zastavení války a teroru na Ukrajině[3], v Sýrii, Iráku[4] a Afganistánu[5].
3. Prosme o svobodu pro Čínu a další země s totalitními prvky vlády.[6]
4. Prosme o Boží moudrost pro všechny, kdo ve volbách budou rozhodovat o budoucnosti našeho státu.[7]
5. Prosme za mladé lidi, kteří se dostávají do náročných psychických situací a nezvládají je.[8]
6. Prosme za Plzeňskou diecézi, jejího biskupa i budoucí směřování této místní církve.[9]
7. Prosme za naše společenství, aby přinášelo reálné ovoce rodící se z víry.[10]

Bože zástupů, velebíme tvé jméno za dar spásy. Obnov nás, rozjasni svou tvář, a budeme zachráněni. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] Srov. 27. neděle v mezidobí – cyklus A, 2. čtení Flp 4,6.
[2] Synoda o rodině 2014-2015: Základní informace.
[3] Živě: V Donbasu jsou pořád stovky ruských vojáků, tvrdí NATO; Raketa v Doněcku zabila lidi nastupující do mikrobusu.
[4] Islamisté získali další irácké město a blíží se k syrskému Kobani.
[5] Afghánistán podepsal klíčovou bezpečnostní dohodu s USA.
[6] Čína slaví výročí, Hongkong vře.
[7] Ke komunálním volbám chce jít 60 procent lidí, polovina si vybere z více kandidátek.
[8] Srov. Až dvacet procent dětí je zralých na psychiatra.
[9] Biskup František Radkovský oslaví 75. narozeniny. Zároveň také podal abdikaci z funkce diecézního biskupa, a bude čekat na rozhodnutí papeže.
[10] Srov. 27. neděle v mezidobí – cyklus A, evangelium Mt 21,43