NEDĚLE 8. 11. 2015 - 32. neděle v mezidobí - cyklu B - bohoslužby, přímluvy

přidáno: 7. 11. 2015 16:27, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 7. 11. 2015 16:27 ]

32. neděle v mezidobí, cyklus B
8. 11. 2015

Bůh zachovává věrnost a zjednává právo utlačeným[1]. Proto se k němu s důvěrou obraťme:

1. Prosme o odvahu pro celou církev a její představitele nabídnout Bohu všechny své prostředky a síly.[2]
2. Prosme o záchranu světa před nezodpovědným hazardováním s celosvětovým klimatem.[3]
3. Prosme a neustávejme v modlitbě o mír pro Blízký Východ a Severní Afriku.[4]
4. Prosme o dar vláhy a řešení vážného nedostatku vody v naší zemi.[5]
5. Prosme o naději a obrácení k Bohu pro nemocné a zvláště pro ty, jejichž nemoc nesměřuje k uzdravení.
6. Prosme o spásu pro všechny naše blízké, kteří nás předešli na věčnost.[6]

Bože, tvůj Syn nám skrze svoji oběť přináší spásu[7]. Dej ať z tohoto daru můžeme stále čerpat nejen my, ale také celý svět. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] 32. neděle v mezidobí, žalm.
[2] Srov. 32. neděle v mezidobí, evangelium.
[3] Oteplování už svět možná nezastaví. Na vině je Čína.
[4] After Boko Haram. Na hotel v Mogadišu zaútočili islamisté.
[5] Neobvyklé sucho dál trápí Česko, na horách musí šetřit vodou. Česko se připravuje na extrémní klimatické změny. Vláda má strategii.
[6] V týdnu od 1.–8. 11. lze získat plnomocné odpustky pro duše v očistci.
[7] 32. neděle v mezidobí, druhé čtení.