NEDĚLE 8. 12. 2013 - 2. neděle adventní cyklu A - bohoslužby a přímluvy

přidáno: 7. 12. 2013 14:26, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 7. 12. 2013 14:27 ]

2. neděle adventní, cyklus A
8. 12. 2013

Bůh zaslibuje příchod Spasitele.[1] Pozvěme Boha do všech míst, která ve světě i v našich životech potřebují Boží pomoc a záchranu.

1. Prosme o Boží pomoc a odvahu ke změnám uvnitř struktur církve.[2]
2. Prosme naléhavě o zastavení válečného konfliktu v Sýrii a o zachování křesťanství na Blízkém Východě.[3]
3. Prosme za Ukrajinu, její další směřování, ale také o ochranu před vypuknutím krvavých nepokojů.[4]
4. Prosme o přetržení pout zla spojených s komunistickým režimem v Severní Koreji.[5]
5. Prosme o požehnání pro vědce, kteří hledají cesty k novým lékům.[6]
6. Prosme za neslyšící, aby mohli poznat radost evangelia.[7]
7. Prosme o dar našeho plného obrácení k Bohu.[8]

Bože, ty jsi věrný.[9] Prosíme Tě, aby na přímluvu Panny Marie[10] celý svět mohl okusit tvoji záchranu. Skrze Krista, našeho Pána.

[1] Viz 2. neděle adventní A – 1. čtení Iz 11,1-10 – popis Zachránce.
[2] Petrův nástupce na zasedání kardinálské komise chystající reformu kurie; Apoštolská exhortace Radost evangelia.
[3] Teroristé unesli sestry z pravoslavného kláštera sv. Tekly.
[4] Stálé protesty na Ukrajině.
[5] KLDR se prý zbavila druhého nejmocnějšího muže. Je to jako holocaust, říká uprchlík z koncentračního tábora v KLDR.
[6] Vědci z Brna našli zbraň na bakterie odolné proti antibiotikům.
[7] Připravuje se vánoční mše neslyšících katolíků.
[8] Viz 2. neděle adventní A – evangelium Mt 3,1.
[9] Viz 2. neděle adventní A – 2. čtení Řím 15,8.
[10] 8. 12. Slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu (letos se překládá na 9. 12.)