NEDĚLE 8. 5. 2016 - 6. Neděle VELIKONOČNÍ - poutní slavnost Nanebevstoupení Páně

přidáno: 7. 5. 2016 14:31, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 7. 5. 2016 14:34 ]

7. neděle velikonoční, cyklus C
8. 5. 2016

Ježíš prosí Otce, aby dal poznat svoji lásku všem, kdo uvěří.[1] V jistotě této lásky předložme Bohu své prosby:

1. Prosme o nové vylití Ducha svatého na celou církev u nás i ve světě.[2]
2. Prosme o nalezení míru pro Sýrii a zvláště pro město Aleppo.[3]
3. Prosme za ty, kteří svými volebními hlasy ovlivní budoucnost svých zemí či celého světa.[4]
4. Prosme o odpuštění a smír za zločiny spáchané během válečných konfliktů včetně druhé světové války.[5]
5. Na výzvu papeže prosme za ženy, aby byly ctěny a respektovány a byl doceněn jejich přínos pro společnost.[6]
6. Prosme o požehnání pro přírodu, zvláště pro místa sužovaná suchem či požáry.[7]
7. Prosme za všechny, kdo se připravují k prvnímu svatému přijímání nebo k biřmování.[8]

Bože, ty jsi nám slíbil dar Ducha svatého. Prosíme tě, naplň nás svým Duchem, abychom s odvahou vyznávali tvé jméno a šířili tvou slávu.[9] Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

[1] 7. neděle velikonoční – cyklus C evangelium.
[2] Svatodušní novéna, příprava na slavnost Seslání Ducha svatého.
[3] Aleppští katolíci prosí, aby se v neděli 8. května sloužily bohoslužby za mír v Sýrii.
[4] Co se stane po brexitu? Ve hře je kolaps EU. Poslední Trumpův sok vzdal boj o republikánskou prezidentskou nominaci.
[5] 8. 5. konec války. První Němec je před soudem za zločiny v Sýrii.
[6] Papež k úmyslu apoštolátu modlitby na květen.
[7] Vysychající delta ve Vietnamu. Kanadská Alberta vyhlásila kvůli požáru stav nouze.
[8] Vrcholí příprava na biřmování.
[9] 7. neděle velikonoční – cyklus C první čtení; 16.5. svátek sv. Jana Nepomuckého a ŽALM 97.
ĉ
Farnost Josefov,