NEDĚLE 4. 6. 2017 - slavnost Letnic - seslání Ducha svatého, cyklus A

přidáno: 3. 6. 2017 15:59, autor: Farnost Josefov   [ aktualizováno 3. 6. 2017 16:01 ]

Slavnost Seslání Ducha svatého, cyklus A
4. 6. 2017

Kristus říká: „Jako Otec poslal mne, tak i já posílám vás.“[1] V síle tohoto poslání prosme za spásu celého světa:

1. Prosme o dary Ducha svatého pro všechny, kteří přijmou v tyto dny svátost biřmování.
2. Prosme za politiky, kteří mohou ovlivnit migraci do Evropy.[2]
3. Prosme o vítězství Božího pokoje pro oblasti Blízkého Východu a také Súdánu.[3]
4. Prosme o ochranu pro přírodu ničenou neuváženými zásahy člověka, aby nebyly vyčerpávány přírodní zdroje a ohrožováno klima naší planety.[4]
5. Prosme za naše média, za ochranu svobody slova, úctu k pravdě a k důstojnosti každého člověka.[5]
6. Prosme o Boží požehnání pro všechny účastníky i organizátory Noci kostelů.[6]
7. Prosme o nové vylití Ducha svatého pro naše společenství.

Bože, děkujeme ti za dar Ducha svatého, neboť my všichni jsme byli pokřtěni jedním Duchem v jedno tělo.[7] Veď nás, abychom v síle tohoto daru dospěli do tvého království. Neboť ty žiješ a vládneš na věky věků. Amen.

[1] Slavnost Seslání Ducha svatého – cyklus A, evangelium.
2] Itálie čelí rekordnímu náporu migrantů.
[3] The triumph of Iran’s liberals. Bomba zabila ve vládní čtvrti v Kábulu 90 lidíSudan bans Egyptian imports: state media. Prodávejme zbraně kamkoliv. Kam zamíří, nás trápit nemusí, tvrdí Zeman.
[4] Getting serious about overfishing. V Česku se pátrá po bakterii, která na jihu Evropy ničí kilometry plantáží. Trump chce odstoupit od klimatické dohody, tvrdí agentury.
[5] Mediální prostředí v Česku neohrožuje demokracii, konstatovala Evropská komise.
[6] Noc kostelů 2017.
[7] Slavnost Seslání Ducha svatého – cyklus A, druhé čtení.