Výuka náboženství

Náboženství se bude vyučovat od října 2017

Školní rok 2016/17 se vyučuje takto:

JOSEFOV

středa 15:30 - 16:30    fara Josefov - ti co nemohou v pátek

pátek  14:30 - 15:15    fara Josefov - 1. - 4. třída ZŠ

JASENNÁ

pondělí 14:00 - 15:00    1. - 5. třída ZŠ Jasenná

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ

Osnovy pro výuku náboženství "mají konfesní charakter, jsou formulovány z pozice římskokatolické církve, ale s širokým důrazem na budování pozitivních a otevřených vztahů, na toleranci k lidem jiných náboženských vyznání a na rozvíjení ekumenických postojů" (Osnovy k výuce náboženské výchovy římskokatolické církve v 1.-9. ročníku ZŠ, 2004).

Na tomto místě se Vám pokusíme zprostředkovat informace týkající se výuky náboženství v celé její šíři.

Nyní jsou v prvním odkazu zveřejněny školní vzdělávací programy tak, jak je vypracovaly jednotlivá diecézní katechetická střediska. Obsahově všichni vycházejí z Osnov k výuce náboženské výchovy římskokatolické církve v 1.-9. ročníku ZŠ, ale v jejich zpracování přihlíží ke specifikám své diecéze.

V druhém bodě jsou uvedeny základní materiály (přehled metodik, pracovních listů a učebnic) určené pro výuku náboženství na základních školách.

Ve třetím odkazu jsou přidány další pomůcky - vysvědčení, která nabízí jednotlivá diecézní katechetická centra k prodeji nebo k vytištění. Jsou zde také náměty ke slovnímu hodnocení.

Další pomůcky je možné nalézt v rubrice "Katecheze".

Aktuální informace pro učitele náboženství:

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR prodloužilo lhůtu pro zahájení studia pro nekvalifikované pedagogy - aktuální informace o změnách, které přináší novela zákona o pedagogických pracovnících, jsou zveřejněny na tomto odkazu.

zpracováno dle Katechetické sekce při České biskupské konferenci